Колко дузпи бяха дузпите за Интер срещу Ювентус?

Интер надви драматично Ювентус с 4:2 във финала за Купата на Италия, като мачът на “Олимпико” предложи на зрителите и продължения. Шампионите обаче се нуждаеха от две дузпи, за да стигнат до трофея. В първия случай от бялата точка точен беше Хакан Чалханоолу, а при втория се разписа Иван Перишич.

В социалните мрежи множество фенове обсъждат, че съдията Паоло Валери и неговите колеги от ВАР може би са сгрешили при тези ситуации. Много по-малко са критиките към реферите за втория наказателен удар, даден след намесата на ВАР за нарушение на Матайс де Лихт срещу Стефан де Фрай в 96-ата минута, след което резултатът стана 3:2 за Интер.

Далеч повече са съмненията относно първата дузпа, при която арбитърът наду свирката за фал, според него, срещу Лаутаро Мартинес в 78-ата минута. Тук мнозина изразяват мнение, че нападателят сам си слага левия крак между тези на бранителя на Ювентус Леонардо Бонучи.

От някои камери обаче се вижда намеса и на Де Лихт, който преди това като че ли прави нарушение. И тук ситуацията е била изгледана от съдиите на ВАР, които са потвърдили решението на Валери, което той взе на мига.

Това положение се оказа много важно, защото по този начин Интер изравни и вкара двубоя в продълженията.

Снимки: Imago