Спартак (Плевен) разгроми Локомотив (ГО) по пътя към професионалния футбол

Спартак (Плевен) продължава уверено да крачи към Втора лига след днешния домакински успех с 4:1 над Локомотив (Горна Оряховица) в дербито на Северозападната Трета лига от 29-ия кръг на надпреварата.

Мариян Огнянов откри резултата в 21-ата минута, а десет минути по-късно Даниел Кристофър удвои. В 36-ата минута Даниел Кристофър прониза още веднъж "железничарите". Преслав Антонов покачи на 4:0 в 54-ата минута, а Димитър Байдаков намали от дузпа в 74-ата минута.

Спартак започна активно мача и в 7-ата минута Иванов обстрелва вратата с десния крак от воле, но шутът му излезе над напречната греда. Домакините продължиха да притискат своя съперник, най-вече с центрирания от двата фланга. Така се стигна до 21-ата минута, в която Мариян Огнянов откри резултата. Звездата на плевенчани се възползва от центриране отдясно, извиси се над всички и след параболичен удар с глава не остави шанс на Петров.

Десет минути по-късно отново Огнянов бе главно действащо лице за втория гол на Спартак. Халфът центрира от фал и Кристофър реализира с глава за 2:0.

Спартак продължи да напада и в 36-ата минута стигна до трето попадение. Огнянов се размина с центриране отляво, но топката попадна в Кристофър, който след диагонален удар по земя вкара втория си гол в мача за 3:0.

В заключителните секунди на първата част Огнянов отправи удар по земя от над 25 метра след изпълнение на фал, но Петров спаси.

Девет минути след почивката домакините вкараха за четвърти път. Огнянов се възползва от грешка в отбраната на Локомотив и подаде към Антонов, който нямаше как да не отбележи в празната врата.

Горнооряховските железничари върнаха един гол в 74-ата минута, когато Байдаков бе фаулиран в наказателното поле и вкара отсъдената дузпа.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЛОКОМОТИВ (ГО) 4:1

1:0 Мариян Огнянов 21
2:0 Даниел Кристофър 31
3:0 Даниел Кристофър 36
4:0 Преслав Антонов 54
4:1 Димитър Байдаков 74 д.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 94. Иван Ризов, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов, 23. Лъчезар Ковачев, 4. Цветелин Иванов, 8. Клаубер, 6. Виктор Иванов, 22. Мариян Огнянов, 18. Преслав Антонов, 7. Кристиян Иванов

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Иван Петров, 23. Мартин Минчев, 83. Ивайло Тодоров, 14. Стефан Иванов, 66. Андрей Петров, 24. Делян Дончев, 8. Александър Узунов, 10. Кристиян Райчев, 70. Стефан Неделчев, 19. Тодор Бакърджиев, 9. Димитър Байдаков