Атлетико ще играе в ШЛ за десета поредна година

Атлетико Мадрид победи с 2:0 като гост Елче и си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Лос колчонерос" изместиха Севиля от третото място преди мача помежду им на "Уанда Метрополитано" и няма как да завършат извън топ 4, дори да запишат загуби в последните два кръга. Головете за мадридчани вкараха Матеуш Куня в 28-ата минута и Родриго Де Пол в 62-ата. По този начин тимът на Диего Симеоне ще играе в най-престижното клубно състезание за десета поредна година.

Атлетико записа серия от колебливи резултати в предишните седмици, но през уикенда постигна изключително важна победа в дербито с Реал Мадрид и до голяма степен си обезпечи класирането в топ 4. Днес Диего Симеоне заложи на различна нападателна двойка - Антоан Гризман и Матеус Куня. Яник Ферейра-Караско действаше по целия ляв фланг, а отдясно започна Шиме Върсалко. В центъра си партнираха Жофри Кондогбия, Родриго Де Пол и капитанът Коке.

Елче можеше спокойно да доиграва сезона, но след тежката загуба с 0:3 от Кадис имаше още работа за вършене. Домакините започнаха прибрано, а Симеоне трябваше да прави принудителна смяна още в началото заради контузия на Върсалко. Вместо хърватския национал влезе Ренан Лоди.

Въпреки че Атлетико имаше надмощие, първата опасна ситуация беше пред вратата на Облак. В 15-ата минута Лукас Бойе скочи най-високо след центриране от корнер, но ударът му беше неточен. Атлетико отвърна със силен изстрел на Кондогбия, но и той излезе в аут. Защитата на мадридчани още веднъж не внимаваше след статично положение, но Педро Бигас не уцели вратата.

В 23-ата минута Бадия спаси изстрел на Куня, а бразилецът много скоро получи втори шанс и не го пропусна. резервата Лоди напредна полевия фланг и пусна прострелно центриране, засечено от Куня. Това беше пети гол през сезона за бразилеца, който се превръща във все по-важна фигура в състава на Симеоне.

През втората част Атлетико предостави иницитивата на домакините и търпеливо чакаше момента, в който да нанесе съкрушителен удар. Това се случи в 62-ата минута. Антоан Гризман подаде на непокрития Де Пол и той спокойно удвои преднината на "дюшекчиите". Домакините се опитаха да върнат интригата, но не стигнаха до опасни удари към вратата на Облак.

В 89-ата минута Анхел Корея шутира силно, но Едгар Бадия показа отличен рефлекс и изби топката, която след намесата му се отби от гредата. Гол на Луис Суарес пък беше отменен заради засада.

В последните два кръга Атлетико ще посрещне Севиля и ще гостува на Реал Сосиедад, а Елче ще играе срещу Селта във Виго и срещу Хетафе у дома.

Снимки: Gettyimages