Кадис протяга ръце към спасението след победа с късни голове

Кадис направи важна крачка напред в борбата за оцеляване в испанския футболен елит. "Жълтата подводница" от Андалусия срази с 3:0 гостувалия Елче в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Така Кадис излезе от зоната на изпадащите и в момента е 16-и в класирането с 35 точки. Тимът е на 3 точки над опасната зона. Елче не е застрашен от изпадане и е 13-и с 39 точки.

Интересното е, че и трите гола за Кадис тази вечер бяха отбелязани доста късно, като до 80-тата минута резултатът бе 0:0. Именно 10 минути преди края на редовните 90 ветеранът Алваро Негредо даде преднина на домакините. В 83-тата минута Рубен Собрино бе точен за 2:0, а в третата минута на добавеното време Чоко Лозано направи победата на андалусийци още по-изразителна.

Трябва да се отбележи това, че задачата на домакините беше улеснена от червения картон, който в 66-тата минута получи аржентинският нападател Есекиел Понсе. Той бе изгонен от игра за неспортсменско нарушение срещу противников футболист, при това едва три минути след появата си на терена като резерва.

Снимка: Cádiz CF / Twitter