Разпродадоха билетите за финала за Купата на Италия, приходите са рекордни

Всички билети за финала за Купата на Италия между Ювентус и Интер са разпродадени. Стадион "Олимпико" ще се пръска по шевовете, а 68 000 тифози на двата тима ще подкрепят отборите си от трибуните, съобщава "Гадзета дело Спорт".

По този начин бе поставен и рекорд по приходи от билети в този турнир. Макар цифрата да не е обявена още официално, очаква се тя да бъде над 5 милиона евро.

Двата клуба също ще получат солидни приходи от участието си на финала. Победителят ще си заработи 4,5 милиона евро, докато загубилият ще се задоволи с 2 милиона евро в касата си.

За победителя ще има и допълнителен бонус, тъй като той ще си гарантира участие на финала за Суперкупата на Италия през следващия сезон, където наградният фонд е 3 милиона евро.

Преди началото на мача по традиция ще бъде изпълнен националният химн на Италия, като този път тази задача е поверена на известната изпълнителка Ариса, която спечели фестивала Санремо през 2014 година и е жури в местния вариант на Х Factor.