Венеция не се предаде и срази Болоня в луд мач със седем гола

Последният в Серия "А" Венеция отложи изпадането си от италианския елит, след като постигна изключително драматична победа с 4:3 при домакинството си на Болоня от 36-ия кръг на първенството. Така тимът прекрати негативната си серия от десет загуби. "Рособлу" пък бяха водени от своя наставник Синиша Михайлович, който преди няколко дни беше изписан от болница след лечение срещу левкемия.

Головото шоу започна още в четвъртата минута. Тогава вратарят на домакините Ники Маенпаа изрита топката силно напред и тя стигна до Тома Анри, който с удара си прехвърли противниковия страж за 1:0. В 16-ата минута Томаш Скорупски фаулира Риджесиано Хапс и последва дузпа за “аранчонеровердите”. Вратарят спаси изстрела на Софиан Кийине от бялата точка, но мароканецът беше точен от добавка и удвои преднината на тима си. Точно преди почивката Муса Бароу центрира, а Рикардо Орсолини намали изоставането на гостите.

В 55-ата минута Бароу отново центрира, а Лоренцо Де Силвестри с глава насочи топката към Марко Арнаутович, който с воле отблизо възстанови равенството. В 68-ата минута Йерди Схаутен направи обрата пълен с невероятен далечен шут. Десет минути по-късно обаче “крилатите лъвове” получиха много спорна дузпа за нарушение на Гари Медел срещу Матия Араму, който впоследствие я реализира. Домакините отбелязаха победния си гол в добавеното време. Тогава Скорупски изби удар на Анри, но топката отиде при непокрития Денис Йонсен, който я прати в мрежата за крайното 4:3.

Венеция продължава да бъде на дъното в класирането с 25 точки, но поне запази малки шансове за оставане в елита. Салернитана, който е на 17-ата позиция, има 4 пункта повече и ако победи Каляри днес, ще прати “крилатите лъвове” в Серия “Б”. Болоня пък е 13-и с 43 точки на сметката си.

Снимки: Gettyimages