Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Брьондби подложи крак на ФК Копенхаген, Мидтиланд се възползва

Водачът в датското първенство ФК Копенхаген допусна трета поредна грешна стъпка и вече има само точка преднина пред съперника си в битката за титлата - Мидтиланд. В столичното дерби срещу Брьондби ФК Копенхаген водеше до самия край, но допусна изравняване в добавеното време - 1:1. По този начин отборът на Йес Торуп събра 59 точки, а Мидтиланд е с 58, след като спечели гостуването си на Олборг.

Брьондби се намира на последно място в първата плейофна шестица, но все още има шансове за четвъртата позиция, даваща право на участие в Лигата на конференциите. Символичните домакини започнаха плахо и ФК Копенхаген поведе с попадение на Пеп Биел в 28-ата минута. Малко преди края на срещата Кевин Дикс получи червен картон и Брьондби се възползва от численото си предимство с изравнителен гол на Матиас Греве в 92-ата минута.

Мидтиланд направи летящ старт срещу Олборг и в 10-ата минута вече водеше с 2:0 след голове на Едуард Чилуфия и Йоел Андерсон. Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение, отбелязано от Ивер Фосум в средата на второто полувреме.

До края на сезона Мидтиланд има домакинства на Брьондби и Рандерс, както и гостуване на Силкеборг. Отборът на Божидар Краев, който от много време не попада в групата за мачовете, ще играе и финал за Купата на дания срещу Одензе.