Дербитата в Ередивизи запазиха статуквото на върха

Фейенорд показа характер и стигна до 2:2 срещу ПСВ Айндховен, въпреки че 4 минути преди края на дербито губеше с 0:2. Отборът от Ротердам попречи на "филипсите" да се доближат само на 2 точки от водача в Ередивизи Аякс, който също завърши 2:2, но при гостуването си на АЗ Алкмаар

В редиците на Фейенорд имаше сериозна умора след тежкия реванш от полуфиналите в Лигата на конференциите срещу Марсилия. ПСВ започна силно на "Де Кайп" и поведе в 16-ата минута с гол на Коди Гакпо, а в 29-ата отново той и зскочи на добра позиция и не остави шансове на Ивон Мвого.

През втората част Фейенорд вдигна темпото и в края ПСВ се огъна. В 86-ата минута Сирил Десерс засече с глава центриране на Луис Синистера за 1:2, а дълбоко в добавеното време домакините получиха дузпа за игра с ръка на Марио Гьотце в наказателното поле и Десерс я превърна в гол.

Аякс срещна много проблеми при визитата си на 5-ия в класирането АЗ Алкмаар. Отборът на Ерик тен Хаг беше амбициран да си върне за загубата от този съперник по-рано през сезона. Грандът от Амстердам излезе напред в 42-ата минута с точен изстрел на Брайън Броби, но домакините направиха обрат с попадения на Евангелос Павлидис (62') и Хокон Евиен (75'). Все пак, в 86-ата минута Едсон Алварес донесе точката на Аякс.

В класирането Аякс води със 79 точки, следван от ПСВ със 75 и Фейенорд с 68. На четвърто място е Твенте с 62 точки. До края на сезона остават само два кръга, като в тях Аякс ще е домакин на Хееренвеен и ще гостува на Витес. Програмата на ПСВ Айндховен включва домакинство на НЕК Неймеген и визита на Цволе.