Аякс възкръсна в изпепеляващо дерби с Фейенорд

Броени дни след отпадането си от Шампионската лига тимът на Аякс показа характер и спечели най-голямото дерби на нидерландския футбол - срещу Фейенорд. Първенецът се наложи с 3:2 като домакин, след като до 78-ата минута губеше с 1:2. Така грандът от Амстердам със сигурност ще бъде на върха и след двубоя на втория ПСВ Айндховен от този 27-и кръг.

Бразилецът Антонио реализира победното попадение в 86-ата минута, но после в добавеното време беше изгонен за втори жълт картон. С това поражение пък отборът от Ротердам почти сигурно загуби шансове за златните медали, но пък е четвъртфиналист в Лигата на конференциите.

Началото на срещата на “Йохан Кройф Арена” закъсня заради пожар на оградата на сектора зад едната врата, причинен по невнимание. В резултат на пирошоуто на феновете се възпламениха част от плакатите и знамената им, което наложи намесата на пожарникари.

Гостите от Фейенорд поведоха в 8-ата минута чрез Луис Синистера, който направи добавка с глава след спасяване на Андре Онана.

Аякс изравни в 24-ата, когато се разписа Себастиан Алер, също при добавка.

Само четири минути по-късно обаче грешка на бившия капитан на Фейенорд Стивън Бергхаус позволи на Гуус Тил да реализира за 2:1 за гостите.

През втората част амстердамци бяха пълни господари и след няколко пропуска стигнаха до израняване в 78-ата чрез капитана си Душан Тадич, който вкара директно от фал.

Обратът стана факт в 86-ата, когато Антони насочи кълбото в мрежата а 3:2.

В продължението бразилецът беше изгонен за второ официално предупреждение, след като съдията прецени, че той симулира за получена контузия.