Аякс увеличи преднината си пред ПСВ

Аякс вече води с 4 точки пред основния си конкурент за титлата в Ередивизи ПСВ Айндховен. Грандът от Амстердам спечели с 3:1 гостуването си на Грьонинген, а в същото време ПСВ стигна само до 3:3 срещу Твенте

Преди паузата за националните отбори Аякс постигна драматичен успех с 3:2 срещу Фейенорд, а днес тимът на Ерик тен Хаг се изправи срещу друг от отборите в добра форма. Грьонинген поведе в 20-ата минута с гол на норвежеца Йорген Ларсен, но в самия край на полувремето гостите направиха обрат с попадения на Дейви Клаасен и Душан Тадич. В последните секунди на мача се разписа и Стивън Бергхаус

ПСВ губеше с 0:3 от Твенте до 25-ата минута, но намери сили да се добере до равенство. Джоуи Феерман намали в 35-ата минута, а през второто полувреме за "филипсите" се разписаха Коди Гакпо и Оливие Боскагли. Попадението на французина падна в добавеното време на срещата.

Фейенорд не се затрудни с гостуващия Вилем II и спечели с 2:0, АЗ Алкмаар победи с 3:1 Витес, а Валвайк и Утрехт завърши 1:1. В калсирането води Аякс с 69 точки, пред ПСВ Айндховен с 65, Фейенорд с 58 и АЗ Алкмаар и Твенте с по 55. На дъното е Цволе с актив от 20 точки.