Уотфорд изпадна от елита

Уотфорд вече официално изпадна от Висшата лига. Отборът на Рой Ходжсън загуби с 0:1 гостуването си на Кристъл Палас и няма и математически шансове да оцелее, тъй като изостава с 12 точки от първия отбор над чертата 3 кръга преди края.

Бившият тим на Ходжсън Кристъл Палас нанесе последния удар. "Орлите" контролираха мача от самото начало. Единственото попадение бе дело на Уилфрид Заха от дузпа в 31-ата минута. Уотфорд в нито един момент не бе близо до попадение. Проблемите на гостите се увеличиха в 69-ата минута, когато Хасан Камара бе изгонен. Той получи първия си жълт картон за игра с ръка, довела до дузпата, а втория за нарушение срещу Олисе.

Уотфорд изпада за втори път в последните три сезона. Предишния път те веднага се завърнаха в елита, а сега ще търсят мениджър, който да повтори това. Рой Ходжсън се отказва от футбола за втори път след изтичането на договора му в края на сезона.

Снимки: Gettyimages