Брентфорд разби Саутхамптън

Брентфорд срази с 3:0 като домакин Саутхамптън в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. “Пчеличките” ужилиха “светците” с два бързи гола за една минута в началото на мача. В 13-тата минута домакините изпълниха ъглов удар, при която Айвън Тони овладя топката, която в крайна сметка бе отклонена в мрежата от Понтус Янсон. Секунди по-късно Йоан Уиса удвои аванса на Брентфорд в резултата с удар от дъгата на наказателното поле. Третото попадение за “пчеличките” бе дело на бека Кристоф Айер в 79-тата минута. Той се озова опасно близо до вратата на Фрейзър Форстър и с удар по земя между краката на стража бе точен за 3:0.

Брентфорд е 12-и в класирането с 43 точки, докато Саутхамптън заема 15-а позиция с 40 точки.