Астън Вила нанесе сериозен удар по амбициите на Бърнли

Астън Вила победи с класическото 3:1 в гостуването си на Бърнли в мач от кръг номер 36 в Премиър лийг и нанесе сериозен удар по амбициите на домакините в изключително завързаната все още битка на дъното. Играчите на Стивън Джерард изиграха отлично срещата и се възползваха от шансовете си, като не оставиха особени възможности на домакините. Попаденията в полза на победителите бяха дело на Дани Ингс (7’), Емилиано Буендия (31’) и Оли Уоткинс (52’), а почетното попадение за домакините бе дело на Максуел Корне в добавеното време.

Бирмингамция откриха резултата още в 7-ата минута, когато от Дани Ингс бе изведен по великолепен начин от Оли Уоткинс сам срещу вратаря и не срещна трудности да прати топката покрай Ник Поуп за 0:1. Ваут Вергхорст бе близо до изравняването в 29-ата минута, когато засече отлично центриране от фланга, но топката облиза дясната греда и излезе в аут.

Играчите на Стивън Джерард отбелязаха второ попадение в 31-ата минута, когато Емилиано Буендия първо получи в наказателното поле, след което подаде към Люка Дин, само за да получи отново около точката за дузпа и да прати топката в мрежата за втори път. Домакините отговориха с ново положение три минути преди края на първата част, когато Дуайт Макнийл показа страхотно желание и със страхотен спринт отне топката от двама бранители на домакините, навлезе в наказателното поле, но стреля слабо и Емилиано Мартинес нямаше проблем да спаси.

Гостите взеха класическа преднина от три попадения в 52-ата минута, когато отнеха след много настоятелни действия в средата на терена, а впоследствие Джон Макгин центрира отлично към Оли Уоткинс, който реализира своето попадение за 0:3.

Домакините успяха да отбележат почтно попадение в добавеното време, когато бранителите на Астън Вила сякаш вече чакаха съдията да даде последния сигнал за срещата и сякат тотално забравиха, че все още могат да получат попадение в своята врата оставиха появилия се като резерва Максуел Корне да получи пас и да напредне необезпокояван, след което да се озове очи в очи с Емилиано Мартинес, за да го преодолеее за 1:3.

Снимки: Gettyimages