Брайтън разби Ман Юнайтед, "червените дяволи" заплашени да останат извън европейските турнири

Брайтън нанесе съкрушителна загуба на Манчестър Юнайтед с 4:0 и по този начин спечели за пръв път като домакин от началото на годината в мач от 36-ия кръг на Премиър лийг. Играчите на “червените дяволи” изглеждаха катастрофално през по-голяма част от двубоя и едва след четвъртото попадение на домакините сякаш започнаха да се активизират, но бе твърде късно за това. Попаденията за тима на Греъм Потър бяха дело на Мойсес Кайседо (15’), за когото това бе първи гол в първенството, Марк Кукурея (49’), Паскал Грос (58’) и Леандро Тросар (60’).

“Чайките” започнаха много активно двубоя и на няколко пъти застрашиха вратата на Давид де Хеа. Това даде резултат в 15-ата минута, когато лошо изчистване с глава на Алекс Телеш прати топката към Мойсес Кайседо, а той с много силен и плътен удар прати топката в долния десен ъгъл на испанеца за 1:0. Това бе и първо попадение на младока в Премиър лийг.

В минутите след попадението футболистите на Ралф Рангник вдигнаха оборотите и видимо изнесоха играта в по-предни позиции, но им липсваше прецизност в завършващата фаза. Това обаче продължи около десетина минути, след което постепенно отново Брайтън започна да играе по-често с топката и да изглежда по-опасния от двата отбора. В тези минути разиграването на “червените дяволи” сериозно зацикли, а бековете и халфовете на отбора изпитваха очевидни затруднения и в двете фази на играта. Дори често се стигаше до изритвания на топката в предни позиции, за да вземат глътка въздух срещу натиска на домакините.

Три минути преди края на първото полувреме играчите на Греъм Потър бяха близо до второ попадение след страхотна грешка на Рафаел Варан, но в крайна сметка изстрелът на Дани Уелбек мина покрай вратата. Олицетворение на безпомощния начин, по който изглеждаха “червените дяволи бе жълтия картон на Кристиано Роналдо в добавеното време на първата част.

Втората част започна не по-малко кошмарно за Манчестър Юнайтед, след като след по-малко от пет минути те получиха второ попадение. Едно на пръв поглед безадресно центриране бе догонено на аутлинията от Леандро Тросар, а връщането му на границата на наказателното поле бе посрещнато от Марк Кукурея, който с много точен удар в левия горен ъгъл прати топката в мрежата за 2:0.

Първият точен удар на гостите дойде в 56-ата минута след изстрел на Хуан Мата, който и до този момент на срещата бе един от най-активните за своя тим. Въпреки това Брайтън продължаваше да владее топката далеч по-уверено в следващите минути и това даде резултат в 57-ата минута, когато добра комбинация между няколко играчи на “чайките” прати топката към Леандро Тросар в наказателното поле, а той с едно докосване намери Паскал Грос в идеална позиция, за да направи германецът 3:0.

Домакините отбелязаха и четвърто попадение в следващата атака, когато отново Дани Уелбек бе изведен отлично в наказателното поле, той прехвърли Давид де Хеа, но влизащата топка в мрежата бе изчистена в последния момент от Виктор Линдельоф, но тя все пак попадна във вратата след контакт с ръката на Леандро Тросар. В следващите играчи футболистите на Манчестър Юнайтед сякаш изпаднаха в тотален нокдаун и сякаш нямаха търпение двубоя да свърши. Малко след това те се разминаха с ново попадение след изчистване на Диого Далот, което попадна в гредата.

Едно от добрите положения все пак на сметката на гостите бе отличен изстрел с глава на появилия се като резерва Единсон Кавани, но който Робърт Санчес спаси. Олицетворение на случващото се на терена бе и че при този резултат Ралф Рангнин предпочете да заиграе с трима бранители и да замени Хуан Мата с Хари Магуайър. Това даде резултат в 73-ата минута, когато именно английският национал стреля отлично към вратата на Брайтън и топката изглеждаше сякаш влиза, но бе докосната от Кавани в последния момент и това доведе до отмяна на попадението, тъй като се оказа, че уругваецът е бил в засада.

В следващите минути Манчестър Юнайтед изненадващо или не, но успя да пренесе играта пред наказателното поле на домакините и отправи няколко опасни удара, но това не донесе промяна в резултата до края на двубоя.

С тази победа Брайтън вече има 47 точки от 36 мача и заемат 9-ото място в класирането, а Манчестър Юнайтед вече е шести с 58 точки от 37 двубоя и вече сериозно застрашава дори мястото си в Лига Европа, тъй като тимовете зад “червените дяволи” имат възможност да ги задминат, ако спечелят двубоите си до края.

Снимки: Gettyimages