Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Лацио не се затрудни със Сампдория

Лацио не се затрудни с гостуващия Сампдория и спечели домакинството си от 36-ия кръг на Серия “А” с 2:0. Защитникът Патрик откри резултата с глава в 41-ата минута, а в 59-ата Луис Алберто реши всичко в полза на римските “орли”.

Отборът на Маурицио Сари вече е с три точки пред градския си съперник Рома в битката за петото място, но “вълците” са с мач по-малко. Сампдория остана на 16-а позиция и все още съществува вероятност да изпадне.

Гостите от Генуа пристигнаха без доста ключови фигури. Те се прибраха в половината си от самото начало, а Лацио започна да създава положения. Най-чистото такова в първия четвърт час обаче се откри пред Мортен Торсби, който прати топката в аут след центриране на Франческо Капуто. Лацио отговори с опасен удар от фаул на Луис Алберто и силен шут на Сергей Милинкович-Савич, спасен от Емилиано Аудеро.

В 41-ата минута Луис Алберто качи топката на главата на Патрик, който бе оставен непокрит и отблизо я насочи в мрежата. Това беше първи гол за бранителя в елита на италианския футбол.

След почивката домакините заиграха по-спокойно, а най-добрият на терена - Луис Алберто, увенча силното си представяне с хубав гол. Бразилецът направи самостоятелен пробив, преодоля Аудеро и покачи на 2:0. Чиро Имобиле пропусна да довърши гостите, а в края гредата попречеи на ветерана Фабио Куалярела да намали.

Снимки: Gettyimages