Петко Христов избухна с гол и асистенция, но Специя загуби от Лацио в зрелище

Българският национал Петко Христов избухна с гол и асистенция за Специя срещу Лацио в двубой от 35-ия кръг на Серия А, но тимът му отстъпи с 3:4 у дома в зрелищен мач. Специя допусна загубата в последната минута, като в герой за "орлите" се превърна Франческо Ачерби, който отнесе сериозни критики през седмицата заради грешката си срещу Милан в предишния кръг.

Двубоят започна отлично за Специя, след като в деветата минута Келвин Авиан откри сред асистенция на Христов. До края на полувремето се стигна до нови две попадения във всяка от двете врати. Звездата на гостите Чиро Имобиле изравни от дузпа в 33-ата минута, но само две по-късно Кевин Агудело върна аванса на домакините.

След почивката домакините имаха малшанс, след като вратарят Иван Проведел си отбеляза автогол. Топката рикошира в гредата и след контакт с гърба на стража влезе в мрежата. Това се случи в 54-ата минута. Само две по-късно настъпи звездният миг на Христов. След изпълнение на фаул, той се извиси над всички в наказателното поле на Лацио и с глава прати топката в мрежата, като това беше неговото дебютно попадение в италианския елит.

Лацио упражни сериозен натиск и стигна до равенство в 68-ата минута чрез Сергей Милинкович-Савич. В самия край на мача Ачерби донесе успеха за гостите с прекрасно попадение.

Така Лацио събра 59 точки и заема петото място в класирането, докато Специя е 16-и с 33.