Тами Ейбрахам наказа Лестър и изпрати Рома на финал

Рома се класира на финала на новия турнир на УЕФА Лига на конференциите. В реванша от полуфиналите "вълците" на Жозе Моуриньо надвиха на своя стадион "Олимпико" в Рим с 1:0 Лестър. Автор на единственото попадение тази вечер бе Тами Ейбрахам още в 11-тата минута. Първата среща на английска земя бе завършила без победител - 1:1.

За Рома това ще бъде трети финал в европейските клубни турнири в историята на клуба, ако не броим спечеланата от "джалоросите" през 1961 година Купа на панаирните градове. През 1984 Рома губи финала за Купата на европейските шампиони на "Олимпико" от Ливърпул след изпълнение на дузпи. През 1991 година "вълците" отстъпват пред Интер на финала (в две срещи - б.р.) за Купата на УЕФА (турнирът вече се казва Лига Европа - б.р.)

Няколко минути след началото на мача Крис Смолинг задържа в наказателното поле на Рома противников футболист при изпълнение на ъглов удар от страна на Лестър, но сръбският рефер Сърджан Йованович прецени, че няма основания за дузпа. В осмата минута датският вратар на "лисиците" Каспер Шмайхел направи спасяване след изстрел от фал на Лоренцо Пелегрини.

Стигна се до 11-тата минута, Пелегрини центрира от корнер и английският нападател на "вълците" Тами Ейбрахам намери по перфектен начин топката с глава, като опъна мрежата зад Шмайхел. Това се случи пред погледа на легендата и символ на Рома Франческо Тоти, който бе на трибуните на "Олимпико".

Минута по-късно гостите отговориха с опасен, но неточен удар на Киърнън Дюсбъри-Хол, а малко след това Шмайхел направи ново спасяване, пак след удар на Пелегрини, който бе изведен на доста добра позиция, но не съумя да излъже сина на легендата Петер Шмайхел.

В 59-тата минута опасен удар на Джейми Варди след изпълнение от корнер срещна тялото на Тами Ейбрахам, който показа, че може да бъде полезен и в защита. В 80-тата минута пък младият полски ляв бек на Рома Никола Залевски можеше да направи резултата 2:0, след като топката достигна до него в наказателното поле. Залевски обаче стреля в тялото на противников футболист. Две минути по-късно резервата на Лестър Келечи Ихеаначо тества Руи Патрисио със силен шут от далечно разстояние, но португалският страж не бе затруднен.

В добавеното време Джеймс Мадисън застраши вратата на Патрисио със силен шут от опасна за противника позиция, но топката мина встрани от целта. Гостите не съумяха да сторят нищо повече и Рома се пребори за победата, с което си гарантира и място на финала.

На 25 май в Тирана "вълците" ще спорят за трофея с нидерландския клуб Фейенорд, който елиминира Олимпик Марсилия.