Сензацията Айнтрахт е на финал в Лига Европа след триумф над Уест Хам

Айнтрахт (Франкфурт) продължи с отличното си представяне в европейските турнири през този сезон и се класира на финала в Лига Европа, след като победи с минималното 1:0 Уест Хам във втория мач между двата тима. Първият двубой бе завършил отново с победа на германския тим с 2:1 в Лондон. Единственото попадение в ревнша бе дело на Рафаел Сантос Боре в 26-ата минута, но то се оказа достатъчно за поредния триумф и класирането на отбора.

Домакините получиха неприятен удар още в 3-ата минута, когато един от основните играчи на германския тим - Мартин Хинтерегер получи травма и трябваше да напусне.

Първото дискусионно положение в срещата се получи в 17-ата минута, когато Аарън Кресуел фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Йенс Хауге. Първоначално рефера му показа жълт картон, но след намеса на ВАР левият защитник бе изгонен. Това предизвика напрежение и сред феновете на домакините, които в следващите минути пратиха по посока на терена много пластмасови чаши и други предмети.

Домакините поведоха в 26-ата минута чрез Рафаел Сантос Боре, който получи отлична топка отдясно и оказал се напълно сам около точката за дузпа нямаше проблем да направи 1:0. В следващите минути домакините взеха инициативата в свои ръце, но лондончани оставаха опасни на контраатака.

Футболистите на Уест Хам можеха да върнат гола малко преди края на полувремето, когато след един фал отдясно техен играч стреля опасно, но топката бе изчистена от голлинията.

Футболистите на Оливър Гласнер отправиха първия опасен удар през втората част, когато в 49-ата минута голмайсторът Сантос Боре стреля опасно, но Алфонс Ареола спаси. В следващите минути на “Комерцбанк Арена” двата тима повече опитваха да се надлъгват и опасни положения пред двете врати липсваха.

Играчите на Оливър Гласнер добре успяваха да затварят празните пространства и с това убиваха темпото в двубоя, сякаш чакайки изтичането на времето. “Чуковете” получиха добър шанс в 75-ата минута след ново статично положение, но след разбъркване топката в крайна сметка бе изчистена от домакините.

Малко след това нервите си край тъчлинията изпусна и наставникът на гостите Дейвид Мойс, който също получи червен картон и бе остранен. Това нажежи допълнително нервите на терена и предизвика още сблъсъци. Гостите имаха последна опасна възможност в 90-ата минута, когато отново след статично положение Томаш Соучек стреля опасно с глава, но топката премина покрай дясната греда на Кевин Трап.

По този начин Айнтрахт (Франкфурт) се класира за финала в Лига Европа, който ще се проведе на 18 май (сряда) в Севиля, а там ще се изправи срещу тима на на Рейнджърс.

Снимки: Gettyimages