Жерард Морено: Отборът вярваше в щастливата развръзка на мача до самия край

­Виляреал вярваше в чудото в продължение на 45 минути, като момчетата от южния испански град вкараха два гола срещу Ливърпул и изравниха общия резултат на полуфинала в Шампионската лига. Преди почивката те се показаха като отбор с мисия и вдъхновиха феновете си, изпълнили скромния стадион, а също така и доста от тях останаха навън без билети.

Те влязоха в съблекалнята на почивката с крясъци "Да, можем", изпратени с мощни възгласи. Но Ливърпул имаше друго мнение по въпроса и показа двете си лица във всяко едно от полувремената. След като се отърсиха от шокиращата си летаргия от първото полувреме, през втората част замириса на кръв. Играчите на Юрген Клоп върнаха три гола в рамките на 12 минути и стигат до трети финал в Шампионската лига в рамките на пет сезона, побеждавайки с общото 5:2.

Ливърпул е на финал след голям обрат срещу сензацията в ШЛ

"Това беше вечер, която трябва да ни направи много горди. Отборът вярваше в щастливата развръзка на мача до самия край”, заяви емоционалният Жерард Морено пред журналистите след края на мача.Първото полувреме беше невероятно, едно от най-добрите ни през този сезон. Мачът тръгна в посоката, която ние желаехме. Но физическите усилия, които хвърлихме бяха наистина впечатляващи и мога да кажа, че Ливърпул е много силен отбор от гледна точка на съпротивата на терена", каза още нападателят на “Жълтата подводница”.

Емери: Малко не ни достигна

Действително Виляреал хвърли сянка на съмнението с представянето си в първия мач, но снощи беше наистина различен отбор. "Показахме, че не сме тук без причина. Следвахме нашия си план, направихме невероятно първо полувреме. Но през втората част нямахме достатъчно "гориво", за да издържим на темпото. Нямахме сили, за да отговорим на тяхната физическа сила”, обясни защитникът Хуан Фойт. До него пред камерите стои Морено, който го прекъсва и казва: "Трябва да бъдем с високо вдигнати глави. Нашите фенове вярваха в нас от момента, в който влязохме в Шампионската лига. И знаеха, че имаме сили за финала. Много хора не вярваха, че можем да стигнем до тук, но ето ни”, заяви още испанският национал, който пропусна първата среща заради контузия.

Снимки: Gettyimages