Левски отново шампион при юношите до 20 години 🏐

Отборът на Левски спечели шампионската титла за юноши до 20 години за сезон 2021/2022. Финалният турнир се проведе в столичната зала „Христо Ботев“ при голям интерес от страна на фенове и специалисти.

На финала „сините“ водени от Христо Цветанов и Андреа Буратини победиха ЦСКА с 3:1 (25:13, 22:25, 25:20, 25:18). Така Левски триумфира със златото за трета поредна година, след като покори най-високия връх за тази възраст и в миналите два сезона. От своя страна „червените“, водени от Симеон Симеонов, направиха крачка напред, като след бронза през изминалия шампионат, сега завършват със сребърните отличия.

Спорът за титата се проведе пред пълни трибуни, като и двата тима имаха своите поддръжници. Плеяда бивши и настоящи национали, много волейболни имена и треньори присъстваха в залата, за да наблюдават финалните битки при младите състезатели. След края на мача от Левски връчиха специален плакет на Боян Йорданов в знак на благодарност за целия му принос към "синия" клуб.

Получи се истинско „вечно" дерби с интересни моменти, емоция и много настроение. Още от първия гейм левскарите показаха, че са устремени към титлата, като започнаха ударно с 8:3 и 13:6, а докрая оставиха съперника на 13 точки. Във втората част армейците демонстрираха, че няма да са беззъб съперник и поведоха с 18:15. Въпреки всички усилия на "сините", те задържаха преднината си докрай и спечелиха втората част за равенството 1:1.

Третият гейм също започна оспорвано, но след 10-а точка Левски се откъсна с 11:8 и не даде повече шансове за противодействие съперника. Четвъртият гейм донесе поредна доза емоции, а играта бе равностойна до средата. В този момент отново „сините“ заформиха преднина от 21:16. Това бе преломен момент и Левски спечели гейма с 25:18 и крайната победа с 3:1.

Най-резултатен за победата на Левски бе отново диагоналът Венислав Антов. Той реализира впечатляващите 25 точки. Капитанът Владимир Гърков добави 16. Георги Татаров записа най-голям актив за ЦСКА - 15 точки.

В малкия финал на турнира волейболистите на Черно море (Варна) победиха Люлин с 3:1 (25:23, 19:25, 25:17, 25:16). С това варненци, водени от Юли Тупанков, се поздравиха с бронзовите отличия, като също направиха възходяща линия, след 5-то място преди година.

Още по-голяма крачка в развитието си пък демонстрира школата на ВК Люлин, с 4-ото място в крайното класиране. Присъстивието сред най-добрите четири на България идва след 7-ата позиция на тима преди един сезон.