Симеоне може да си тръгне от Атлетико, ако тимът не се класира за ШЛ

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне ще трябва да предоговори условията по контракта си с клуба, ако “дюшекчиите” не успеят да се класират за Шампионската лига, съобщава испанската радиостанция „Копе“. Четири кръга преди края на първенството по футбол в Испания тимът на Атлетико Мадрид заема четвъртото място с 61 точки, а петият Бетис е само с три по-малко.

Според “Копе”, ако отборът не успее да спечели квота за участие в Шампионската лига, Симеоне не само ще трябва да намали заплатата си, но съществува дори вариант специалистът да напусне Атлетико.

От Атлетико обясниха защо няма да направят шпалир на Реал Мадрид

Начело с Диего Симеоне грандът от Мадрид на два пъти достигна до финала на най-престижния европейски клубен турнир във футбола. Само с класирането си за Шампионската лига отборите печелят по 15 милиона евро, а излизането от групите и участието в елиминациите им носи допълнителни 9.6 милиона. Под ръководството на аржентинския специалист “дюшекчиите” станаха и шампион на Испания през 2014 и 2021 година.