Байер тресна Айнтрахт и гледа към ШЛ

Отборът на Байер Леверкузен направи голяма крачка към класиране в зона Шампионска лига през следващия сезон. “Аспирините” надвиха с 2:0 у дома Айнтрахт Франкфурт в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Байер затвърди мястото си в топ 4

До откриването на резулатата в полза на домакините се стигна в 18-ата минута, когато Паулиньо се разписа. Малко след почивката Патрик Шик удвои и оформи крайния резултат. Попадението беше прегледано чрез ВАР заради съмнения за засада, но реферът Бенямин Кортус призна гола.

В основата и на двете попадения беше Муса Диаби. За първия гол той преодоля няколко футболисти на гостите и намери Паулиньо, който с удар в левия ъгъл на Кевин Трап вкара за 1:0. След почивката французинът асистира и за второто попадение за "аспирините", реализирано от Шик.

Треньорът на Айнтрахт: Има радост и ентусиазъм

С успеха Байер събра 58 точки и заема трето място във временното класиране. Айнтрахт е 11-и с 40 точки.