Байер затвърди мястото си в топ 4

Отборът на Байер (Леверкузен) записа успех с 2:1 при домакинството си на Херта (Берлин) от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Любопитното е, че и трите гола в мача дойдоха в рамките на едва 9 минути. В 34-ата Лукас Аларио се възползва от подаване на Муса Диаби и откри за “аспирините” с мощен шут. В 40-ата Диаби направи втората си асистенция, след като намери с пас Карим Белараби около точката за дузпа, а германецът удвои аванса с удар по земя. Две минути по-късно Владимир Дарида засече с воле центриране на Максимилиан Мителщат и намали изоставането на столичани, които обаче не успяха да избегнат четвъртото си поредно поражение като гост.

Така Байер запази третото си място в класирането с 51 точки и увеличи преднината си спрямо петия Фрайбург (45 т.), който загуби мача си от кръга, докато четвъртият РБ Лайпциг (45 т.) играе по-късно днес с втория Борусия (Дортмунд) (57 т.). Херта пък се свлече на предпоследната позиция с 26 пункта, като отстъпва на Аугсбург и Арминия (Билефелд) само по голова разлика.

Снимки: Gettyimages