РБ Лайпциг се провали преди гостуването в Глазгоу

Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 3:1 РБ Лайпциг в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата и се изкачи на 10-о място в класирането. Йонас Хофман вкара два гола за "жребчетата", които играха с човек по-малко близо половин час. Гостите от Лайпциг допуснаха второ поредно поражение в шампионата и рискуват да останат извън топ 4. Те са пети в класирането, на точка зад Фрайбург

Треньорът на РБ Лайпциг Доменико Тедеско реши да не пази силите на основните си футболисти за предстоящия реванш от полуфиналите в Лига Европа срещу Рейнджърс. Все пак, той остави на пейката Доминик Собослай, Лукас Клостерман и Марсел Халстенберг, а в предни позиции започнаха Кристофър Нкунку и Андре Силва.

В групата на Борусия се завърна националът Матиас Гинтер, но той не попадна в стартовия състав. Атаката на "жребчетата" поведе Ларс Щиндъл и и менно той беше в основата на първия гол. В 17-ата минута опитният нападател намери Брийл Емболо, който с мощен шут едва не скъса мрежата - 1:0.

В 33-ата минута Йошко Гвардиол беше заменен от Халстенберг, защото рискуваше да получи втори жълт картон, а в 36-ата Андре Силва комбинира с Нкунку и французинът изравни. Това беше гол номер 17 за бившия футболист на Пари Сен Жермен през сезона. В края на полувремето перфектна контра на Борусия завърши с попадение на Йонас Хофман за 2:1.

Второто полувреме започна с натиск на РБ Лайпциг и Ян Зомер трябваше да спасява коварен удар с глава на Андре Силва. В 64-ата минута Нкунку се измъкна от защитата на домакините и беше повален от Нико Елведи. Съдията Мартин Петерсен не се поколеба и веднага вдигна червен картон на швейцарския национал.

РБ Лайпциг имаше всички предпостави да стигне поне до равенство и да измести от 4-ото място Фрайбург, но се случи нещо съвсем различно. В 77-ата минута защитата на гостите отново сгреши и топката стигна до Хофман, който подсигури победата за Борусия.

Снимки: Gettyimages