Унион веднага си отмъсти на РБ Лайпциг с късен обрат

Отборът на Унион (Берлин) осъществи късен обрат и така спечели гостуването си на РБ Лайпциг с 2:1. По този начин столичани си отмъстиха на „биковете“ за загубата със същия резултат в полуфинала за Купата на Германия, който беше в сряда.

Първата част не предложи много положения за гол, като в последните ѝ секунди капитанът на гостите Кристофър Тримел разтресе напречната греда с далечен шут. В самото начало на втората част Лайпциг поведоха в резултата с първия си удар в мача, с който се разписа Юсуф Поулсен. В 74-ата минута Норди Мукиеле можеше да удвои преднината на тима, но неговият изстрел срещна гредата. Вместо това берлинчани постигнаха пълен обрат с късни попадения на свои резерви. В 86-ата минута Свен Михел беше точен с глава след центриране на Шералдо Бекер. Само три минути по-късно именно Михел асистира с пета на Кевин Беренс, който отбеляза победния гол с шут по земя.

Така Унион събра 50 точки в актива си и се намира на шестата позиция в класирането, където РБ Лайпциг е шести с 54 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages