Астън Вила "подпечата документите" на първия изпадащ от Премиър лийг

След като записа само една точка в последните си пет мача, днес Астън Вила “подпечата” изпадането на Норич в Чемпиъншип след триумф с 2:0 над своите гости. Попаденията в полза на бирмингамци бяха дело на Оли Уоткинс (41’) и Дани Ингс (90’) в края на всяко едно от двете полувремена.

Футболистите на Стивън Джерард контролираха случващото се на терена от първия съдийски сигнал, макар “канарчетата” да се опитваха да се противопоставят и да създаваха някои трудности пред Емилиано Мартинес. Все пак Оли Уоткинс откри резултата в 41-ата минута, когато получи пас от появилия се на терена само минута преди това Дани Ингс. Малко по-късно в срещата играчите на Дийн Смит можеха да достигнат до равенството, ако Брандън Уилямс бе успял да прати топката в мрежата от близко разстояние.

През втората част Дани Ингс бе основния играч на Вила, които създаваше напрежение пред Тим Крул и именно той успя да се разпише за своя тим, макар и в последната минута на редовното време. По този начин Норич събра едва 21 точки от 34 мача, което вече официално значи, че през следващата година те ще са част от Чемпиъншип, тъй като отборът точно над чертата е Лийдс с 34 точки от също толкова мачове.

Снимки: Gettyimages