Драматичен обрат доближи Бърнли до оцеляване

Бърнли постигна изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на конкурента за оцеляване Бърнли. Домакините водеха в голяма част от мача след автогол на Тарковски в осмата минута. В рамките на три минути в края гостите стигнаха до пълен обрат. Джак Корк изравни в 83-ата минута, а Джош Браунхил донесе победата на Бърнли.

С този успех тимът, воден от временния мениджър Майк Джаксън, вече има преднина от пет точки пред Евертън, който е 18-и. За Бърнли това беше трета поредна победа. Уотфорд пък е предпоследен и изостава на 12 точки от 17-ия Лийдс четири кръга преди края, като вече може да се чувства като изпаднал.

Срещата започна отлично за Уотфорд. Домакините играеха агресивно и с енергия. След автогола на Тарковски те продължиха да нападат, но чистите положения за гол не бяха много. След почивката Бърнли подобри представянето си и бързо можеха да изравнят. След грешка на Исмаила Сар се стигна до удар на Ленън, но Фостър се намеси отлично.

“Стършелите” имаха възможности на контраатаки, но олши подавания в завършващата фаза и неумели удари доведоха до нервен финал на мача. Фостър се справи с удар с глава на Барнс, като отклони топката в гредата. Той обаче нямаше какво да направи при удара на Корк седем минути преди края. Малко по-късно Браунхил направи обрата пълен, след като защитата на Уотфорд не изчисти добре центриране от фал.

Снимки: Gettyimages