Удинезе съсипа Фиорентина на "Артемио Франки"

Удинезе разби с 4:0 като гост над Фиорентина в отложен мач от 20-ия кръг на италианското първенство. Гостите от Удине реализираха две попадения през първото полувреме, като те бяха дело на двама испанци - централния защитник Пабло Мари и нападателя Жерард Деулофеу. В допълнителното време гостите вкараха още два гола, чрез Уолъс и Удоджи. Това бе второ поредно поражение за тима на Фиорентина, който в предишния си мач преклони глава пред борещия се за спасение Салернитана.

В 12-тата минута бранителят Пабло Мари изненадващо за противника се озова опасно близо до вратата на “виолетовите”. Испанецът отне топката от футболист на Фиорентина на левия фланг, получи свободно пространство и с мощен изстрел от близко разстояние опъна мрежата зад стража Пиетро Терачано.

В 36-тата минута юношата на Барселона Жерард Деулофеу направи резултата 0:2. Айзък Съксес напредна в полето на домакините и стреля, Терачано отби, но топката попадна право в Деулофеу и испанският нападател не пропусна да направи голова добавка.

Домакините имаха не един и два шанса за гол, но топката така и не пожела да се озове нито веднъж в пазената от Марко Силвестри врата. Гостите също имаха своите голови възможности, особено в края, като в 81-вата минута резервата Дестини Удоджи уцели напречната греда с глава.

Победата на Удинезе стана още по-гръмка в първата минута на добавеното време, когато Уолъс стреля от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в тялото на футболист на Фиорентина и се оплете в мрежата - 0:3. Но и това не беше всичко, защото буквално в последните секунди Дестини Удоджи вкара четвърти гол за Удинезе и оформи крайния резултат.

След този неприятен за клуба от Флоренция резултат на стадион “Артемио Франки” “виолетовите” намалиха значително шансовете си за петото място в класирането, но все още имат шанс да се преборят за него. Воденият от Винченцо Италиано тим е седми с 56 точки. Толкова има в актива си и шестият Лацио, а Рома е на пета позиция с 58 точки. С 54 точки, но и мач по-малко, на осмо място се намира Аталанта. Удинезе път е 12-и с 43 точки.