Ювентус обърна Сасуоло и се утвърди в топ 4

Отборът на Ювентус стигна до пълен обрат при гостуването на Сасуоло в двубой от 34-ия кръг на Серия А и се утвърди в топ 4 на класирането.

Резултатът в полза на домакините откри Джакомо Распадори в 38-ата минута. Точно преди почивката Пауло Дибала изравни за Ювентус. Две минути преди края на редовното време Мойс Кийн донесе пълен обрат за "Старата госпожа". Така Ювентус събра 66 точки и се доближи само на 1 от третия Наполи. Дистанцията с петия в класирането Рома пък е цели осем точки.

Двубоят бе изключително важен за “бианконерите”, които се борят за място в топ 4 и гарантирано участие в групите на Шампионската лига. В същото време Сасуоло заема място в средата на таблицата и няма големи амбиции.

В предишния кръг Ювентус стъпи накриво - 1:1 срещу Болоня, и днес трябваше да се реваншира. Сасуоло пък допусна загуба с 0:1 като гост на Каляри

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри не можеше да разчита в този двубой на контузените Хуан Куадрадо, Артур, Мануел Локатели, Кайо Жорже, Федерико Киеза и Уестън Маккени

Матайс Де Лихт имаше стомашен проблем и остана на пейката. Така от първата минута започна Даниеле Ругани, който си партнираше с Леонардо Бонучи в центъра на отбраната. Данило не беше готов на 100 процента според информации в италианските медии, но започна като титуляр. Душан Влахович пък получи почивка на скамейката и така атаката от първата минута поведоха Пауло Дибала и Алваро Мората. Торинци имаха да си връщат на Сасуоло за домакинската загуба с 1:2 през октомври. Единственият успех на Сасуоло у дома над Ювентус обаче бе от далечната 2015 година.

Двубоят започна добре за гостите, които стигнаха до пряк свободен удар в 8-ата минута. Зад топката застана Алваро Мората, който обаче стреля над стената и вратата съответно. Сасуоло отговори с натиск, като в 11-ата минута Распадори едва не стигна до откриване на резултата след грешка на Де Шилио.

В 14-ата минута шанс се откри и пред Ювентус, но Дибала не успя да нанесе удар от удобна дистанция. Последваха силни минути за Сасуоло, но и Берарди нямаше шанс. Постепенно Ювентус овладя владеенето на топката в опит да успокои играта, но не стигаше до ситуации пред вратата на Консили

В 30-ата минута Дибала се опита да прехвърли стража на Сасуоло, след като видя, че е излязъл далеч пред вратата, но Консили се върна навреме и отрази удара. Така се стигна до 38-ата минута, когато Джакомо Распадори откри резултата в полза на Сасуоло.

“Неровердите” се възползваха от разсеяна игра на Мората в отбрана, Джанлука Скамака му я отне, последва разиграване в наказателно поле, Доменико Берарди подаде с пета към Распадори, който преодоля Шчесни с удар в близкия ъгъл.

Минута преди края на първото полувреме Ювентус стигна до изравнително попадение чрез Пауло Дибала, който се разписа след удар от близка дистанция. Играчите на Сасуоло имаха претенции за нарушение на Алваро Мората срещу Йоргос Кириакопулос в атака преди асистенцията му, но реферът Фабио Мареска зачете попадението.

След паузата наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри прибегна до смени, като в игра се появиха Душан Влахович и Джорджо Киелини на местата на Дибала и Ругани.

Ювентус заигра по-уверено през втората част и спря първоначалния устрем на Сасуоло.

В 73-ата минута едва не се стигна до втори гол в полза на Ювентус, когато Мойс Кийн, който замени Мората в 67-ата минута, от малък ъгъл се опита да прониже вратата на Сасуоло. Натискът на Ювентус и промяната в схемата на игра дадоха резултат две минути преди края на редовното време.

Кийн успя да се измъкне от опеката на Влад Кирикеш, обърна се към вратата и успя да прати топката във вратата между краката на вратаря Консили. Така с два гола в края на всяко от двете полувремена Ювентус стигна до важната победа, докато за Сасуоло ще остане утехата от добрата игра срещу един от водещите отбори в Серия А.

Сасуоло - Ювентус 1:2
1:0 - Распадори 38
1:1 - Дибала 45
1:2 - Кийн 88

Сасуоло: Консили, Мюлдюр, Кирикеш, Айхан, Кириакопулос, Лопес, Фратези, Берарди, Распадори, Траоре, Скамака

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Бонучи, Ругани, Алекс Сандро, Бернадески, Данило, Закария, Рабио, Мората, Дибала.