Голове-шедьоври дадоха живец и върнаха Пирин на победния път в efbet Лига

Пирин (Благоевград) се върна на победния път в efbet Лига след домакински успех с 2:1 над Локомотив (София). "Орлетата" стигнаха до трите точки след две великолепни попадения през първото полувреме, дело на Станислав Манолев (13) и Красимир Станоев (30). Матеус Дуарте върна интригата в мача в 71-вата минута, но "железничарите" не успяха да стигнат до нов гол и в крайна сметка Пирин бе ликуващият тим.

Отборът, воден от Радослав Митревски, прекъсна негативната си серия от 3 поредни шампионатни поражения, в които дори не успя да отбележи попадение.
В състава на благоевградчани, след изтърпяно наказание, се завърнаха опитните Петър Занев и Светослав Дяков.

15 Пирин (Благоевград) - Локомотив София

Локомотив (София) продължава да изпитва сериозни проблеми при гостуванията си и възпитаниците на Иван Колев остават без победа при своите визити през сезона (4 равенства, 10 загуби).
Наставникът на столичани трябваше да се справя с редица кадрови проблеми. Извън строя за Локо (Сф) останаха Давид Малембана, Александър Александров, Марио Петков и Селсо Рапосо.

С днешния успех Пирин събра 30 точки и измести "железничарите" от върха в групата на тимовете от 11-о до 14-о място. "Червено-черните" остават с 28 пункта, а в следващия кръг приемат Царско село. За "орлетата" пък предстои гостуване на Ботев (Враца).

Двубоят започна равностойно, а Пирин откри резултата още с първата си опасност. Малко преди да измине четвърт час игра гостите не успяха да изнесат топката по най-добрия начин и тя достигна до Станислав Манолев. Опитният полузащитник стреля извън наказателното поле, а кълбото влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Жарко Истатков.

Малко по-късно Антон Карачанаков бе изведен на добра стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от стража на "железничарите".

В средата на първото полувреме Карачанаков нанесе опасен изстрел от фал, който профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

В 30-ата минута "орлетата" удвоиха своята преднина с поредния гол-шедьовър. Красимир Станоев се оказа на точното място, за да засече от движение избитата при ъглов удар топка. Изстрелът му бе много силен и точен и младият вратар на столичани нямаше никакви шансове за намеса.

Гостите започнаха по-агресивно след почивката, но така и не успяха да стигнат до нещо по-сериозно пред Янко Георигев.

В 60-ата минута футболистите на Радослав Митревски организираха бърза контраатака, на върха на която се бе озовал Спас Георгиев, но Истатков прояви добър рефлекс.

Само 60 секунди по-късно Виржил Пинсон отговори с коварен удар към долния лъв ъгъл, но Янко Георгиев се разтегна и топката излезе в корнер.

В 69-ата минута Пламен Крачунов опита да изненада противниковия страж с удар от далечно разстояние, но без успех.

Малко след това "железничарите" върнаха едно попадение. Стойчо Атанасов центрира от ъглов удар, а най-съобразителен в пеналтерията се оказа Матеус Дуарте, който с глава прати кълбото в мрежата - 2:1.

ПИРИН 2:1 ЛОКО (СОФИЯ)

1:0 Станислав Манолев (13)
2:0 Красимир Станоев (30)
2:1 Матеус Дуарте (71)

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

ЛОКО (СОФИЯ): 24. Жарко Истатков, 2. Стойчо Атанасов, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (К), 45. Димитър Митков, 58. Октавио, 93. Виржил Пинсон

Снимки: Борислав Трошев