Трилър с осем гола засили Бордо към Лига 2

Нант постигна зашеметяваща победа с 5:3 над Бордо – изненадващо резултатен мач за равностойното френско първенство, но гостите трябва да се примирят с незавидното си положение след мача си от 34-ия кръг. Спираща дъха игра в някои моменти, оценена с овации от публиката, общо осем гола, напълно лудо второ полувреме – това бяха акцентите от срещата, след която Бордо е на предпоследното 19-о място с 27 точки. Нант е 9-и с 50.

На "Стад Ла Божоар" "канарчетата" изоставаха с 0:2 преди почивката след головете на Мбайе Нианг в 6-ата минута и попадение на Джавайро Дилросун в 18-ата след пробив и пас на Нианг. След почивката паднаха още шест гола, като в рамките на три минути – в 48-ата и 51-ата стана 2:2 благодарение на точния изстрел на Калифа Кулибали и автогол на Рикардо Мангас. Гостите отново взеха преднина чрез Енок Куатенг в 67-ата, но 5 по-късно Кулибали изравни.

Моузес Симон направи 4:3 в 76-ата минута, след като при подаване на Коло Муани изпревари вратаря на гостите Беноа Костил. Две минути преди края Бордо можеше да се добере до точката, но Джими Бриан пропусна дузпа, спасена с крак от Албан Лафон. И в ответната атака Осман Букари уби надеждите на жирондинците при контраатака и нова перфектна асистенция на Коло Муани.

Изключително важен успех изтръгна отборът на Ница – 1:0 с гол в 90-ата минута над Троа, който пък с третата си загуба в последните четири мача все по-стабилно слиза надолу в класирането. Воденият от Кристоф Галтие отбор на Ница събра 57 точки и заема 5-о място, на 2 от Рен и Монако, които са 3-и и 4-и. Срещата на стадион "Алианц Ривиера" в Ница беше решен в 94-ата минута от Хефрен Тюрам-Юлиен. Домакините бяха по-активният отбор и в минутите преди попадението пропуснаха още две добри възможности, отделно и прелетяла близо до гредата топка след фал на Анди Делор.

Клермон продължава битката за оцеляване и завърши 2:2 у дома с Анже, след като до 70-ата минута изоставаше с два гола. Но червен картон на Мохамед Чо от Анже им помогна да стигнат поне до точка. Последният Метц пък падна 0:1 у дома от Брест и шансовете им да се спасят остават само на теория.

Снимка: FC Nantes