Магията на Уорд-Праус и ВАР лишиха Брайтън от победа срещу Саутхамптън

Брайтън и Саутхамптън завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 34-ия кръг на Премиър Лийг. “Чайките” от Брайтън пропиляха аванс от два гола. Още във втората минута, след изпълнение на тъч и центриране по земя отляво на Марк Кукурея, защитата и вратарят на “светците” Фрейзър Форстър не реагираха по най-съобразителния начин и това позволи на Дани Уелбек да подложи крак и да изпрати топката във вратата.

В 37-мата минута защитникът на Саутхамптън Валентино Ливраменто получи тежка контузия и бе изнесен от терена на носилка, като бе сменен от Ромен Перо.

В 44-тата минута нелеп автогол си отбеляза защитникът на Саутхамптън Мохамед Салису. Той се опита да пресече дълго подаване към противников играч, но отклони топката в собствената врата.

В четвъртата минута на добавеното време халфът на “светците” Джеймс Уорд-Праус върна едно попадение. Уорд-Праус отново демонстрира уменията си в изпълнението на статични положения, като от пряк свободен удар опъна мрежата зад Роберт Санчес.

В 54-тата минута Уорд-Праус с втория си гол в срещата изравни резултата - 2:2. Ориол Ромеу направи страхотна асистенция с пета на Уорд-Праус, който с безпощаден изстрел от движение от дъгата на наказцателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на Роберт Санчес.

Хубав гол на резервата Паскал Грос за “чайките” бе отменен в 78-мата минута след преглед на ситуацията с ВАР. Грос пое топката много добре и с брилянтен шут извън наказателното поле порази целта, но заради минимална засада, след като бе взето решение, че рамото му е било в некоректна позиция, голът бе анулиран и резултатът остана 2:2.

След това равенство Брайтън заема 11-а позиция в класирането с 41 точки. Саутхамптън е 13-и с 40 точки.