Гол в края донесе победата на Челси

Кристиан Пулишич донесе победата на Челси с 1:0 в лондонското дерби с Уест Хам. Американският национал влезе като резерва и се разписа в последната минута на редовното време. Три минути по-рано Жоржиньо пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Крейг Доусън срещу Ромелу Лукаку и довела до изгонване на защитника на “чуковете”.

След този успех тимът на Томас Тухел е третима преднина от 5 точки пред четвъртия Арсенал. Шансовете на Уест Хам за топ 4 пък вече изглеждат нереалистични.

Въпреки че Дейвид Мойс остави няколко основни играчи на пейката, като сред тях бе Деклан Райс, “чуковете” не промениха стила си. Те бяха отлично организирани и не позволиха на съперника да създаде сериозни положения в първия половин час. Челси владееше топката в големи периоди, но не намираше пролуки в защитата на гостите. На няколко пъти Уест Хам организира добри контраатаки, но те не завършиха с удари.

В 33-ата минута се стигна до една от редките възможности пред една от двете врати и тя бе пред Менди. Форналс отправи топката зад защитата към Бенрама и Ярмоленко. Украинецът реагира по-бързо, но стреля покрай вратата. Домакините нямаха никакви идеи в предни позиции и играеха сякаш сезонът вече е приключил за тях.

След почивката темпото се увеличи и постепенно и двамата вратари започнаха да имат работа. В 56-ата минута Уест Хам пропусна добра възможност, след като удар на Соучек от отлична позиция бе блокиран. Секунди по-късно Канте бе изведен и имаше добра възможност, но изстрелът му бе отклонен и Фабиански спаси. Вратарят на гостите трябваше да се намесва и малко по-късно след удар на Чалоба.

Двата отбора си размениха по едно положение и в 70-ата минута. Опити на Ярмоленко бяха блокирани на два пъти. Отговорът на “сините” бе хубав удар на Маунт, който Доусън отклони в последния момент. Топката се озова във Вернер, който от малък ъгъл я прати във външната страна на мрежата.

Изглеждаше, че Уест Хам се е справил с опита на домакините да натиснат. Мойс вкара в игра някои от основните си играчи, като Райс и Боуен. За Челси пък в игра се бе появил Ромелу Лукаку. Белгиецът бе повален от Доусън в наказателното поле в 84-ата минута. Съдията отсъди дузпа, а след разглеждане с ВАР показа червен картон на бранителя. От бялата точка Жоржиньо стреля слабо и Фабиански спаси.

Пропускът на италианския национал не се оказа решителен, тъй като в 90-ата минута Пулишич откри резултата. Американецът, който влезе като резерва, се възползва от добро подаване на Алонсо и насочи топката към мрежата.

ЧЕЛСИ - УЕСТ ХАМ 1:0
1:0 - Пулишич (90)

Снимки: Gettyimages