Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

ПСЖ стана шампион след брилянтен гол на Меси, но почти никой не се зарадва

Пари Сен Жермен си върна шампионската титла на Франция, която през миналия сезон стана притежание на Лил. В съботната вечер тимът на Маурисио Почетино направи 1:1 с Ланс и четири кръга преди края вече няма как да бъде догонен. Лионел Меси реализира след брилянтно изпълнение в 68-ата минута, но в 88-ата Корентен Жан изравни. Домакините бяха подпомогнати от факта, че от 57-ата минута играха с човек повече, но и това не им беше достатъчно, заради което атмосферата пак беше тягостна.

Това е десета рекордна титла за парижани във френския шампионат, като толкова има още само Сент Етиен. Столичани стигат до златото за осми път в последното десетилетие, а на всичко отгоре изпревариха и големия си враг Марсилия по брой първи места - десет срещу девет.

Това обаче се оказа единственият трофей за ПСЖ този сезон на фона на луксозната селекция, с която Почетино разполага. Тимът загуби финала за Суперкупата, после отпадна от Купата на Франция и от Шампионската лига, което доведе до напрежение. Неслучайно при обявяването на името на наставника преди началото на двубоя феновете на “Парк де Пренс” го освиркаха.

Аржентинският треньор пак заложи на схема с трима централни защитници, а напред бяха Меси, Неймар и Килиан Мбапе. Французинът, който е голмайстор на първенството, направи поне два 100-процентови пропуска сам срещу вратаря, а неточен от сходна ситуация беше и Ашраф Хакими. Гостите също обаче играеха открито и само през първото полувреме на три пъти бяха близо до попадение.

ПСЖ получи предимство. В 57-ата минута, когато Кевин Дансо съсече Неймар и беше изгонен с втори жълт картон. После дойде и голът на Меси, но той не стигна за успех, защото две минути преди края парижани се оставиха да бъдат наказани от Жан, който се разписа за крайното 1:1.