РБ Лайпциг изтръгна победата срещу Унион (Берлин) и е на финал за Купата на Германия

Отборът на РБ Лайпциг стигна до финала в турнира за Купата на Германия. Съперник на “биковете” в спора за трофея на 21 май ще бъде тимът на Фрайбург, който елиминира втородивизионния Хамбургер с 3:1.

Тимът на Лайпциг трябваше да страда до добавеното време, за да се поздрави с класирането напред. Гостите изненадващо откриха в 25-ата минута чрез Шералдо Бекер

Исторически финал за Фрайбург

Резултатът се запази до края на полувремето, а мъките за тима от Лайпциг продължиха. В 61-ата минута Андре Силва от дузпа върна равенството. Изходът на мача продължи да е открит, но в добавеното време Емил Форшберг донесе успеха в мача и класирането напред за РБ Лайпциг. Със заслуга за  решителния гол беше Бенямин Хендрикс, който подаде към Форшберг и шведският ас от трудна позиция порази вратата на берлинчани.

Така воденият от Доменико Тедеско тим записа 15-и мач без загуба (11 победи и 4 равенства). Последното поражение  на РБ Лайпциг е от 5 февруари.