Възходът на Литекс продължава, ловчалии спряха Хебър по пътя към efbet Лига

Литекс постигна нов успех във Втора лига и се отдалечи още повече от опасната зона. Ловчалии се наложиха у дома с 2:0 над Хебър и се изкачиха до 11-ото място в класирането.

Марк-Емилио Папазов откри резултата в 38-ата минута, а малко след почивката Никола Георгиев (53) удвои аванса на домакините. В самия край на срещата Митко Митков остави своите съотборници с човек по-малко, след като бе изгонен заради втори жълт картон.

Отборът, воден от Живко Желев, продължава с доброто си представяне в последно време и записа четвърта победа в последните си 5 шампионатни срещи.

Хебър все още се представя колебливо и остава извън местата, даващи право на участие или бараж за efbet Лига.

Пазарджиклии са пети с актив от 55 точки, докато "оранжевите" са на 11-а позиция с 38 пункта.

ЛИТЕКС 2:0 ХЕБЪР

1:0 Марк-Емилио Папазов (38)
2:0 Никола Георгиев (53 - дузпа)