Гол в добавеното време донесе втора поредна победа на Салернитана и измъкна новака от дъното

Салернитана постигна безценна победа с 1:0 като гост на Удинезе в отложен мач от 19-ия кръг на Серия "А", който по програма трябваше да се състои още през декември. Тогава "тъмночервените" не се явиха заради заразени с коронавирус играчи и първоначално бе присъдена служебна победа на Удинезе, но след обжалване двубоят бе пренасрочен. Днешният сблъсък сложи край на серията от три поредни победи за "малките зебри". След победата над Сампдория през уикенда Салернитана пък добави нови три точки и вече не е на последно място във временното класиране. В момента отборът е на шест точки от спасителния бряг, като е и с мач по-малко от Каляри, който е точно над чертата.

Салернитана изпусна най-добра възможност в 82-рата минута, когато удар на Микаел срещна дясната греда. Три минути след това пък Луиджи Сепе се намеси много добре, за да избие опасен удар от фаул на Жерард Деулофеу. В третата минута на добавеното време обаче гостите стигнаха до безценните три точки, след като при една контраатака Едерсон изведе Симоне Верди, който отблизо стреля покрай Силвестри.