Кадис шокира Барселона на "Камп Ноу"

Барселона допусна втора поредна загуба на "Камп Ноу", след като отстъпи с 0:1 на борещия се за оцеляване Кадис. Единственото попадение в мача бе реализирано от Лукас Перес в 48-ата минута.

След 15 поредни мача без загуба в Ла Лига каталунците допуснаха поражение. То идва четири дни след загубата от Айнтрахт и отпадането от Лига Европа. Тимът на Чави Ернандес остава втори в класирането, но Севиля и Атлетико Мадрид имат същия брой точки.

Кадис пък записа четвърти пореден мач без загуба срещу Барса. Трите точки са изключително ценни за андалусийци, които с тях излязоха от зоната на изпадащите и се изкачиха на 16-о място.

Една от фракциите от привърженици на Барселона изрази протест срещу случилото се срещу Айнтрахт, когато на "Камп Ноу" имаше над 20 000 фенове на германците. Феновете бойкотираха мача и един секторите зад една от вратите е останал празен.

С излизането си като титуляр Серхио Бускетс изравни Андрес Иниеста по мачове за клуба. Двамата имат по 674, а само настоящият наставник на Барса Чави Ернандес и Лионел Меси имат повече.

Каталунците започнаха активно и още в третата минута можеха да открият резултата. Дембеле направи отличен пробив отдясно, като с лекота преодоля защитник на съперника и навлезе в наказателното поле. Францизинът опита да завърши, като стреля от малък ъгъл, но вратарят отрази. Той не успя и при втория си опит, а след това Феран Торес също нямаше успех, тъй като Ледесма се справи.

След първата опасна ситуация Кадис, който миналия сезон стигна до 1:1 на "Камп Ноу", успя да ограничи атаките на домакините и не позволяваше на нападението на Барса да застраши Ледесма. Дембеле създаваше проблеми на защитата на гостите, но на два пъти не завърши успешно от добри ситуации. Първия път прати топката много неточно покрай вратата, а при втория ударът му бе блокиран.

Кадис пропусна огромна възможност да открие мача в 26-ата минута. Собрино се откъсна от защитата на Барса през зоната на Жорди Алба. Гави, който се опита да покри, не успя да стигне до топката. Собрино намери намери Лукас Перес, който само трябваше да уцели вратата, но под натиска на Дест не успя да го направи и каталунците се разминаха с попадение.

Дембеле продължаваше да тормози бранителите на Кадис. При поредния си пробив в 38-ата минута той се разходи през защитата на съперника. Този път ударът му бе добър, но не достатъчно, тъй като Ледесма се справи отлично. Вратарят се изяви прекрасно и секунди по-късно, когато пресече центриране на Алба, което отиваше към главата на Депай.

Втората част започна с опасна атака на Барса и пробив на Депай, който не доведе до удар. В 48-ата минута Кадис поведе след грешка на Тер Стеген. Вратарят не излезе добре и вместо да пресече центриране на Алекс остави топката да се озове в Собрино в малкото наказателно поле. Германецът се справи с два удара на Собрино отблизо, но след това кълбото стигна до Лукас Перес и той я насочи към опразнената врата. За бившия нападател на Арсенал това е първи гол от началото на сезона, но той се разписа за четвърти път срещу Барса в Ла Лига.

Барселона вдигна темпото, но гостите бяха отлично организирани и не позволиха да бъдат притиснати. Чави започна да търси промяна чрез смени и след час игра пусна в игра Обамеянг на мястото на Мемфис Депай. Каталунците търсеха пролуки в защитата на Кадис, но не стигаха до чисти положения.

Барселона вдигна темпото, но гостите бяха отлично организирани и не позволиха да бъдат притиснати. Чави започна да търси промяна чрез смени и след час игра пусна в игра Обамеянг на мястото на Мемфис Депай. Каталунците търсеха пролуки в защитата на Кадис, но не стигаха до чисти положения. В същото време гостите пропуснаха великолепна възможност да удвоят преднината си. В 76-ата минута резервата Алехо напредна, преодоля Лангле и сложи топката на крака на Алекс, но той я прати покрай лявата греда.

Каталунците натиснаха в последната част на двубоя. Включването на Адама Траоре пък създаде проблеми на защитата на гостите. В 84-ата минута хубав удар на Ерик Гарсия бе отразен отлично от Ледесма. Вратарят се намеси блестящо и минута преди края след удар с глава на Обамеянг.

БАРСЕЛОНА - КАДИС 0:1
0:1 - Лукас Перес (48)

Снимки: Gettyimages