Фламенго срази Сао Пауло в дерби в Бразилия

Фламенго надви с 3:1 Сао Пауло в дербито на 2-ия кръг на бразилското първенство, а Коринтианс и Атлетико Минейро единствени са с пълен актив след вторите си победи, които взеха през уикенда. На 3-о място с 4 точки е амбициозният РБ Брагантино, част от групата “Ред Бул”. Клубът от Сао Пауло разби с 4:0 Атлетико Гоянензе, като до 30-ата минута бяха паднали три попадения, дело на Итало, Натан и Дорисо.

Два гола в рамките на три минути през второто полувреме осигуриха успеха на най-популярния бразилски клуб Фламенго, след като Маурисио Исла скъса равенството в 69-ата минута, а уругваецът Джорджиан де Араскета затвърди успеха три минути по-късно. Гостите от Сао Пауло бяха водени от легендарния бивш вратар Роджерио Сени, който беше начело на Фламенго до 2020 година. Сега той пристигна на “Маракана” с един от другите големи клубове в страната, но не съумя да запише втора победа след успеха с 4:0 над Атлетико Паранаензе на старта. Габрил Барбоса - Габигол откри резултата за Фламенго в 25-ата минута, а гостите изравниха чрез бившия играч на Еспаньол и Уест Хам Джонатан Калери четири минути преди края, след като той направи двойно с Рафиня и наказа вратаря Уго Соуза.

По-рано през деня Коринтианс победи с 3:0 Авай с хеттрик на Рожер Гедес, разписал се в 9-ата, 25-ата и 55-ата минути. Също с пълен актив е и защитаващият титлата си Атлетико Минейро, който измъкна минимален успех с 1:0 над Атлетико Паранаензе като гост. Нисичкият аржентинец Федерико Зарачо беше точен с удар от 12-13 метра четири минути след началото на втората част от срещата.

В последната среща от кръга Сеара падна у дома  от Ботафото (Рио де Жанейро) с 1:3. Мачът вървеше равностойно 1:1 в първия един час, но тогава Ерисон беше изведен сам срещу вратаря от Даниел Боржес и реализира. Десет минути преди последната съдийска свирка Ерисон си спечели дузпа и сам я вкара за крайното 3:1. Така и двата отбора са с по една победа и една загуба.