Кьолн спечели рейнското дерби

Кьолн влезе в шестицата след победа с 3:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). "Козлите" си осигуриха трите точки в рейнското дерби още преди почивката. Те водеха с три гола в 34-ата минута след попадения на Антони Модест, Флориан Кайнц и Деян Любичич. Бреел Емболо отбеляза почетния гол за домакините пет минути преди края.

Кьолн поведе още в петата минута след отлична контраатака, при която Кайнц извезе Модест. Второто попадение бе дело на Кайнц в 20-ата минута след асистенция на Марк Ут. Йонас Хофман бе близо до попадение за домакините, но в тяхната врата падна трети гол. Любичич бе изведен от Модест и имаше огромно пространство преди да преодолее Зомер.

След почивката "козлите" можеха да вкарат още голове. Любичич пропусна добра възможност, а Модест направи успешна задна ножица, но топката отиде в ръцете на Зомер. Емболо успя да се разпише за Борусия, но твърде късно и домакините нямаха време да търсят обрат.

Снимки: Gettyimages