Дунав се разправи със Спортист (ГТ) за 19 минути

Дунав (Русе) разгроми Спортист в Генерал Тошево с 6:1. Двубоят е от 18-ия кръг на Североизточната Трета лига. Всичко в този мач приключи за 19 минути до средата на първото полувреме. Преслав Петков даде тон за голеадата с попадението си в 6-ата минута. След още толкова време Александър Кирилов удвои. Станислав Вълчев направи резултата класически в 25-ата минута. При това съотношение завърши първата част. Влезлият като резерва Дани Братоев вкара четвъртото попадение за „драконите“. Петият гол реализира Йордан Димитров от дузпа. Десетина минути по-късно от бялата точка вкараха и домакините след изпълнението на Виктор Димитров. Кристиян Маринов оформи окончателното 6:1 в 82-ата минута. Още голове можеха да реализират футболистите на лидера в класирането.