Дунав не изпита затруднения със Светкавица (Търговище) у дома

Дунав (Русе) стигна до нова победа в Североизточната Трета лига. “Драконите” се наложиха с 2:0 у дома над Светкавица (Търговище) в двубой от 21-ия кръг на първенството. Александър Кирилов в 20-ата и голмайсторът на лигата Йордан Димитров в 45-ата минута бяха точни за домакините, като и за двата гола вратарят на Светкавица допусна грешка. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Логично домакините започнаха по-активно срещата и натиснаха от самото начало своя противник. Още в 3-ата минута Мирослав Георгиев направи хубав рейд с топката и подаде към Йордан Димитров, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно. Малко по-късно отново голмайсторът на Дунав опита да завърши от близко разстояние при една от бързите атаки на русенци, но безуспешно. Мирослав Георгиев и Преслав Петков също имаха шансове, които пропуснаха до 15-ата минута.

За гостите първата възможност дойде в 15-ата минута, когато Румен Николов стреля от разстояние, но Винченцо Ангелов спаси. Последваха минути, в които гостите понатиснаха своя съперник, като дори техен гол бе отменен заради засада.

22 Дунав (Русе) - Светкавица (Търговище)

Веднага след това обаче Дунав успя да поведе. Вратарят Костадин Иванов бе излязъл нелогично напред, което позволи на Йордан Димитров да го прехвърли от далечно разстояние. Александър Кирилов догони топката и я довкара на празната врата за 1:0. При радостта си футболистите на “драконите” вдигнаха фланелката с номер 4, която принадлежи на техния съотборник Преслав Бабарков, който днес претърпя операция.

В 44-ата минута Теодор Костов отне топката в наказателното поле и центрира към Йордан Димитров, но вратарят спаси от близка дистанция. При последвалия корнер обаче голмайсторът на “сините” бе безпогрешен и с глава засече за 2:0.

Първото положение за втората част дойде в 49-ата минута, когато Ивелин Кузманов проби добре защитата на Дунав и стреля, но топката премина встрани от вратата.

В следващите минути темпото на играта поспадна и сериозни положения липсваха. На два пъти футболисти на Дунав излизаха сами срещу вратаря, но и двата пъти бяха в засада. В 76-ата минута удар с глава на Преслав Петков се оказа неточен. В 81-ата минута Тасков стреля от движение, но отново топката премина встрани от вратата.

С тази победа Дунав събира в актива си 59 точки и остава на първото място, на 14 пред втория Лудогорец III, който обаче така или иначе не може да влезе във Втора лига. Светкавица от своя страна остава 9-ти с 23 пункта, като вече е в серия от 4 мача без победа.

ДУНАВ 2:0 СВЕТКАВИЦА
1:0 Александър Кирилов (20)
2:0 Йордан Димитров (45)

Стартови състави:

Дунав: 12. Винченцо Ангелов, 3. Василен Марков, 5. Георги Вълчев, 8. Станислав Вълчев, 9. Александър Кирилов, 10. Преслав Петков, 13. Кристиан Върбанов, 16. Димитър Тодоров, 18. Мирослав Георгиев, 19. Теодор Костов, 20. Йордан Димитров

Светкавица: 12. Костадин Иванов, 13. Данаил Борисов, 18. Станислав Иванов, 99. Серкан Мустафов, 4. Костадин Иванов, 25. Райан Кръстев, 31. Ивелин Кузманов, 9. Борислав Цонев, 70. Тодор Кулев, 22. Николай Илиев, 10. Румен Николов

Снимки: Борислав Цветанов