Реал Сосиедад и Бетис направиха разочароващо реми

Отборите на Реал Сосиедад и Бетис не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 32-ия кръг на Ла Лига. Мачът помежду им приключи при резултат 0:0. Това реми обаче не бе от полза за никой от двата тима в битката за топ 4.

Домакините бяха по-активният от двата отбора и магот повече да съжаляват, че не взеха трите точки. Първо гол на Мартин Зубименди бе отменен заради засада в 17-ата минута. След това на два пъти Александър Исак пропусна чудесни възможности, като 21-ата минута ударът му премина близо до вратата, а в 36-ата Клаудио Браво не му позволи да се разпише, блокирайки изстрела му.

Междувременно и Бетис имаше една добра възможност в 33-ата минута, когато шут на Вилиам Карвальо мина опасно близо до гредата.

През второто полувреме гостите бяха близо до гола и в 61-ата минута след опасен изстрел на Серхио Каналес от фаул. В същото време пък отново Исак пропиля прекрасен шанс в 74-ата минута, като от добра позиция с глава отправи доста разочароващ удар.

В добавеното време домакините останаха в намален състав, след като Давид Силва получи червен картон.

В крайна сметка мачът завърши без победител и двата тима остават плътно залепени един за друг в класирането. Бетис е 5-и с 57 точки, а Реал е 6-и с 55.

Снимки: Gettyimages