Реал Мадрид страда, но детронира Челси и е на полуфинал в Шампионската лига

Отборът на Реал Мадрид се класира на полуфиналите в Шампионската лига, след като елиминира действащия носител на трофея Челси след продължения. Първата среща в Лондон завърши с успех 3:1 в полза на Реал Мадрид.

Резултатът на "Сантиаго Бернабеу" след редовните 90 минути беше огледален в полза на Челси и така се стигна до продължения във вълнуващия сблъсък, който определи крайния победител. В крайна сметка героят от първия мач Карим Бензема отбеляза за 2:3 в първото продължение и така с общ резултат 5:4 напред продължи Реал.

25 Реал Мадрид - Челси 2:3

Първото попадение за лондончани отбеляза Мейсън Маунт в 15-ата минута. В 51-ата минута Антонио Рюдигер вкара за 2:0, а в 61-ата Маркос Алонсо вкара да 3:0, но попадението му беше отменено поради игра с ръка в нападение. Четвърт час преди края Тимо Вернер отбеляза трети гол за Челси и така направи обрата пълен. Радостта на англичаните продължи само пет минути, тъй като Родриго отбеляза за 1:3 и прати мача в продължения. В 96-ата минута Карим Бензема намали на 2:3 с глава след асистенция на Винисиус Жуниор и така оформи крайния резултат.

Наставникът на домакините Карло Анчелоти заложи на очакван състав, в който титуляр отново бе Федерико Валверде. В центъра на защитата Начо Фернандес замени Едер Милитао, който е наказан. Това бе и единствената рокада в сравнение с 11-те от Лондон.

Мениджърът на Челси Томас Тухел пък бе извършил четири промени спрямо стартовия състав от първия мач в миналата сряда. От първата минута на терена започнаха бившите играчи на Реал Мадрид Матео Ковачич и Маркос Алонсо.

Началото на мача не беше оптимистично за Челси. Футболистите на Томас Тухел допускаха много неточности в началните минути, докато играчите на Реал спокойно разиграваха, макар и да не застрашаваха вратата на Едуар Менди. В 10-ата минута Винисиус Жуниор беше фаулиран на границата на наказателното поле и Реал получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Карим Бензема, но ударът му мина над напречната греда.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Мейсън Маунт се възползва от грешка на Тимо Вернер и прати топката в мрежата на Реал за 1:0. Домакините се опитаха да притиснат съперника, но им липсваше острота. В 24-ата минута Бензема стреля, но Тиаго Силва с глава изчисти топката.

Десет минути по-късно Антонио Рюдигер отправи мощен удар и принуди Тибо Куртоа да се разтегне максимално, но топката мина встрани от вратата. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и така резултатът и интригата се запазиха.

Второто полувреме започна със силна игра на гостите. Алонсо стреля в 51-ата минута, топката излезе встрани, но реферът показа ъглов удар за Челси. При изпълнението му Антонио Рюдигер с глава успя да порази за втори път вратата на Реал Мадрид и така се стигна до изравняване на общия резултат до 3:3.

В 61-ата минута се стигна до трети гол за лондончани, но той беше отменен. Н’Голо Канте отправи топката от центъра на терена към Маркос Алонсо в наказателното поле. Дани Карвахал се опита да му попречи да стреля, топката рикошира и се върна в Алонсо, който я прати в мрежата, но след преглед на ситуацията с ВАР се оказа, че бившият играч на Реал е играл с ръка и попадението беше отменено.

В 75-ата минута се стигна до трети гол в полза на Челси, дело на Тимо Вернер, който получи топката в наказателното поле, преодоля последователно Каземиро, Начо и Алаба, за да огорчи накрая Тибо Куртоа.

Радостта на англичаните продължи само пет минути. В 80-ата минута Марсело намери от фланга Лука Модрич. С левия крак хърватинът бързо центрира в наказателното поле, където влезлияк като резерва Родриго с удар от въздуха направи намали резултата на 1:3 и така равенството от двата мача се запази.

В добавеното време Кристиан Пулишич можеше да донесе успеха на Челси, но не успя да порази целта от трудна позиция. Така резултатът се запази и се стигна до продължения. В 96-ата минута Реал Мадрид излезе напред в общия резултат, след като героят от мача в Лондон Карим Бензема с глава намали на 2:3. Асистенцията беше дело на Винисиус Жуниор. Резултатът остана непроменен след първите допълнителни 15 минути. Във второто продължение нервите взеха връх. Мениджърът на лондончани Томас Тухел получи жълт картон за реакция на съдийско решение. В 120-ата минута влезлият като резерва Жоржиньо стреля, но след рикошет от защитник топката не намери вратата. Това беше и последната възможоност пред Челси, който приключи участие в надпреварата. Реал Мадрид пък продължава напред, като в следващата фаза ще се изправи срещу победителя от двойката между Манчестър Сити и Атлетико Мадрид.

Реал Мадрид - Челси 2:3
0:1 - Маунт 15
0:2 - Рюдигер 51
0:3 - Вернер 75
1:3 - Родриго 80
2:3 - Бензема 96

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Начо, Алаба, Менди, Каземиро, Кроос, Модрич, Валверде, Винисиус, Бензема
ЧЕЛСИ: Менди, Алонсо, Рюдигер, Силва, Джеймс, Ковачич, Лофтъс-Чийк, Канте, Вернер, Маунт, Хавертц.