Байерн (Мюнхен) без право на грешка срещу Виляреал

Отборът на Байерн (Мюнхен) излиза срещу Виляреал днес от 22,00 часа в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. В първия мач преди седмица испанският тим тотално надигра баварците, но спечели само с 1:0.

Тази вечер на “Алианц Арена” домакините нямат право на грешка и ще се опитат да заличат пасива срещу Виляреал. В същото време испанците декларираха цел да постигнат втори успех над именития си съперник, който се намира в миникриза, тъй като част от звездите не демонстрират най-добрата си форма. Напрежението определено е в лагера на баварците, а евентуално отпадане срещу испанския тим ще е сериозен удар върху репутацията на шесткратния победител в Шампионската лига.

Треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман няма да разчита на Никлас Зюле, който е болен. Мястото му в центъра на отбраната ще заеме Люка Ернандес. Отляво ще действа Алфонсо Дейвис, който пропусна голяма част от сезона заради коронавирус и сърдечен проблем. Извън сметките е и нападателят Ерик Максим Чупо-Мотинг, който все още не е възстановен от контузия в коляното. Бранителят Буна Сар също е с проблеми.

Треньорът на Виляреал Унай Емери изрази оптимизъм преди мача с Байерн. “Със сигурност ще страдаме и ще се наложи да се браним през повечето време, но се надявам да удържим. У дома те бележат много голове и са огромен фаворит. Прекрасно е, че стигнахме дотук, но искаме да продължим. Това е един от най-важните мачове в историята на Виляреал”, коментира Емери.

Очакванията са Емери да заложи на същия стартов състав от първия мач. Той запази основните си играчи свежи, като нито един не започна от първата минута в съботния мач от Ла Лига срещу Атлетико Мадрид, завършил 1:1.

Вероятни състави

Байерн (Мюнхен): Нойер, Павар, Юпамекано, Ернандес, Дейвис, Кимих, Горецка, Мусиала, Мюлер, Коман, Левандовски.

Виляреал: Рули, Еступинян, Торес, Албиол, Фойт, Коклен, Парехо, Капу, Ло Селсо, Данжума, Морено.