Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Изпълнена дузпа против правилата не се оказа фатална за Сосиедад

Реал Сосиедад изкова 15-ата си победа за сезона в Ла Лига и продължава да се бори за участие в Шампионската лига. Баските надвиха Елче с 2:1 като гости в мач от 31-вия кръг и вече са само на 3 точки от четвъртия Атлетико Мадрид. Tимът от Сан Себастиан пропусна дузпа и трябваше да прави обрат, но в крайна сметка изпълни задачата си.

Домакините поведоха още в 3-ата минута чрез Гуидо Карийо. Само седем по-късно Сосиедад можеше да изравни, но Александър Исак пропиля чиста възможност. Играчите на Елче пропуснаха да дръпнат с 2:0 в 14-ата, когато Пере Мия се беше запътил сам срещу вратаря, но се забави.

Така дойде 19-ата минута, в която Исак се провали при изпълнението на наказателен удар. Шведският национал наруши правилото да не спира при засилката си, заради което съдията не призна реализирания от него гол, отсъди непряк свободен удар за Елче и му даде жълт картон.

Реал обаче видимо беше по-добрият тим и стигна до обрат още до почивката след два гола с глави. В 31-вата се разписа Александър Сьорлот, а в 39-ата това стори и Робин Льо Норман. И за двете попадения асистенциите дойдоха от 36-годишния вече Давид Силва.

Гостуващият отбор обаче не успя да “затвори” мача с трети гол и трябваше да внимава до последния съдийски сигнал. Отборът на Елче даже имаше отличен шанс за 2:2, но Есекиел Понсе пропусна в 74-ата минута.

Още в следващия кръг Сосиедад ще се изправи срещу Бетис, който е пред него в класирането.

Елче пък вече има пет загуби в последните шест мача за първенство и опасната зона е близо.