С 10 души Ланс победи убедително Ница

Ланс победи Ница с 3:0 като домакин в двубой от 31-ия кръг на френската Лига 1 и излезе на осмата позиция във временното класиране с 47 точки. Тимът на Ница вече четири срещи няма успех в шампионата, но остава пети с 51 в актива си. Два гола за победата на домакините отбеляза Арно Калимуендо. 20-годишният футболист се разписа в 51-ата и 67-ата минута. Шейк Умар Дьокуре бе точен за 2:0 в 55-ата минута на мача. Тимът на Ланс игра с човек по-малко от 17-ата минута, когато Масадио Айдара бе изгонен с директен червен картон. Гостите пък приключиха двубой с двама души по-малко, след като първо в 57-ата минута втори жълт и съответно червен картон получи Марио Лемина, а в първата минута на добавеното време бразилецът Данте също получи червен картон.