Имобиле и Лацио се разправиха с Дженоа

Лацио надигра с 4:1 като гост Дженоа в среща от 32-ия кръг на Серия “А” и временно се изкачи на пето място в класирането, измествайки оттам градския си съперник Рома, който по-късно днес приема последния Салернитана.

Адам Марушич изведе “орлите” от Рим напред в резултата с гол в 31-вата минута. Черногорският бек изпрати топката във вратата на Салваторе Сиригу след страхотен индивидуален пробив и прецизен удар с десния крак. Големият герой за “бианкочелестите” обаче беше нападателят Чиро Имобиле, който направи хеттрик срещу един от бившите си отбори. В първата минута на добавеното време на първата част той реализира първото си попадение в двубоя с прецизен изстрел в долния десен ъгъл на Сиригу след подаване отдясно на Мануел Ладзари.

В 63-тата минута Имобиле бе точен за 0:3. Той бе изведен в много добра позиция и първоначално не успя да преодолее съпротивата на Сиригу, но след това направи добавка с глава. Домакините върнаха едно попадение, което всъщност бе автогол на Патрик, пет минути по-късно, но в 76-тата минута Имобиле окончателно отказа “грифоните” от Генуа с третия си гол в срещата. Нападателят се възползва от неубедителните изяви на защитата на Дженоа и с удар от близка дистанция, макар и не от най-добрия ъгъл, насочи топката във вратата.

Лацио събра 55 точки на петата позиция и е с една точка повече от Рома. Дженоа пък е на 19-о място с 22 точки е все по-близо до изпадане в Серия “Б”.

Снимки: Getty Images