Виляреал не успя да се справи с Атлетик Билбао

Виляреал и Атлетик Билбао завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 31и-я кръг на испанското първенство. Ветеранът Раул Гарсия изведе гостите от Билбао напред в резултата в 43-тата минута, след като отклони топката във вратата почти от голлинията, но в 60-тата Алфонсо Педраса изравни за участника на четвъртфиналите в Шампионската лига. Педраса бе точен с изстрел от близко разстояние след страхотна асистенция с пета на Самуел Чуквуезе.

Виляреал остава на седмо място в класирането на Ла Лига, като е с 46 точки. Баските от Билбао пък са осми с 45 точки.