Рен надви Реймс в голов трилър

Рен победи Реймс с 3:2 като гост в мач от 31-ия кръг на френското първенство. Така футболистите на Рен удължиха позитивната си серия на седем срещи без поражение в Лига 1. Гостите поведоха с 3:0 до 58-ата минута, но позволиха на Реймс да се върне в мача.

Рен заема второто място с 56 точки, колкото има и третият Марсилия, който обаче е с мач по-малко. Лидер във Франция е Пари Сен Жермен с 68 точки. Тимът на Реймс е 13-и с 36 точки.

Бенжамен Буриго реализира два гола в рамките на 4 минути през първото полувреме, за да даде аванс на гостите от 2:0. Той бе точен в 39-ата и 43-ата минута. Мартин Терие направи резултата 3:0 за Рен в 58-ата минута. Само две по-късно Максим Буси намали за 1:3.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа в 78-ата минута, но Муса Думбия не успя да се разпише. Все пак, при втора отсъдена дузпа в полза на Реймс в 81-ата минута, Йенс-Лис Каюсте реализира за 2:3, оформяйки крайния резултат в двубоя.

Снимка: Stade Rennais F.C. / Twitter